Се обидуваат да протуркаат нова идеа

Кога ќе се спојат фудбалер и тенисер, ќе се роди тениски Мундијал

Жерар Пике и Новак Ѓоковиќ имаат интересна идеа, а заеднички ќе се обидат да реализираат проект, кој може да биде револуција во тенисот

објавено: 26 февруари 2018 - 10:55

Жерар Пике и Новак Ѓоковиќ имаат интересна идеа, а заеднички ќе се обидат да реализираат проект, кој може да биде револуција во тенисот.

Се крчка тениски Мундијал, кој би се играл некаде во Азија заради спонзорите, а фондот би бил за почеток некаде околу 40 милиони евра.

Натпреварувањето со тек на време би требало да го замени Дејвис купот, кој според многумина станува неатрактивен.

Најново во Други спортови