Има и критики, но и немаше подобар избор

Кога Серена не е присутна, тука е Шарапова да го донесе пехарот (Фото)

Серена Вилијамс ќе ја брани титулата на Австралија опен, по неколкумесечното отсуство од тениските терени, но шампионката не беше присутна на церемонијата при ждрепката за првиот гренд-слем турнир во новата сезона. Во нејзино отсуство Марија Шарапова имаше чест да го донесе пехарот во комплексот во Мелбурн Парк

објавено: 11 јануари 2018 - 22:00

Серена Вилијамс ќе ја брани титулата на Австралија опен, по неколкумесечното отсуство од тениските терени, но шампионката не беше присутна на церемонијата при ждрепката за првиот гренд-слем турнир во новата сезона. Во нејзино отсуство Марија Шарапова имаше чест да го донесе пехарот во комплексот во Мелбурн Парк.

Медиумите ја критикуваа ваквата одлука на организаторите на турнирот, со потсетување дека руската тенисерка беше суспендирана поради допинг. Сепак, Марија ја доби довербата и блескаше во свој стил на свечената церемонија, денеска во Мелбурн.

Најново во Други спортови