Нашата најдобра тенисерка го оствари сонот

ОФИЦИЈАЛНО: Лина ќе игра во квалификациите на УС Опен

Со своите одлични настапи изминатите седмици, Ѓорческа обезбеди настап во квалификациите на последниот гренд слем за оваа година

објавено: 4 август 2016 - 00:41

Конечно го дочекавме и тој момент. Лина Ѓорческа ќе настапи во квалификациите на последниот гренд слем за оваа сезона, УС Опен. Одличните настапи последниов период, доживеаа своја круна, а почетокот на една голема кариера, ќе започне со настап во Њујорк. Да и посакаме среќа на Лина во квалификациите, и да стискаме палци дека ќе успее да влезе во главниот дел од турнирот.

Најново во Други спортови