Елиминирана е ветеранката во Хонг Конг

Осака не и се погоди на Венус Вилијамс

Јапонката Наоми Осака ја декласира ветеранката Венус Вилијамс со 7:5, 6:2 и ќе игра во четвртфиналето на ВТА турнирот во Хонг Конг

објавено: 11 октомври 2017 - 17:31

Јапонката Наоми Осака ја декласира ветеранката Венус Вилијамс со 7:5, 6:2 и ќе игра во четвртфиналето на ВТА турнирот во Хонг Конг.

Осака дури пет пати и направи брејк на една од највлијателните и најтрофејни тенисерки на светот и релативно лесно ја елиминира. Јапонката за полуфинале ќе игра против Анастасија Пављученкова, а Венус веројатно е при крај со кариерата и можно е да ја игра последната сезона.

Најново во Други спортови