Летаат рекети на сите страни

Поразите тешко се трпат, Ѓоковиќ и Милер во „акција“ (Видео)

Тениските порази тешко се трпат, а Новак Ѓоковиќ и Жил Милер по неуспесите во игра на двојки и поединечно во излив на нервоза ги кршеа рекетите

објавено: 20 април 2017 - 10:37

Тениските порази тешко се трпат, а Новак Ѓоковиќ и Жил Милер по неуспесите во игра на двојки и поединечно во излив на нервоза ги кршеа рекетите.

Новак играше со Виктор Троицки во двојки, а загубија од Континен и Пирс на АТП турнирот во Монте Карло. Ѓоковиќ во еден момент збесна, а настрада рекетот. Истото го стори и Милер, но во сингл на дуелот со Енди Мареј, кој го загуби со 0:2.

 

Најново во Други спортови