ВО ИЗБОРОТ НА ФАНОВИТЕ НА ВТА

Празник за очи: Ана Ивановиќ без градник - селфи на годината (ФОТО)

Раководството на Женската тениска асоцијација (ВТА) го прогласи селфито на Ана Ивановиќ од забавата пред Вимблдон за најатрактивно во 2015 година.

објавено: 24 декември 2015 - 10:18

За тоа гласаа тениските фанови во анкетата на ВТА - и не погрешија. На традиционалната забава пред Вимблдон, српската тенисерка се појави во син фустан, но под него не носеше градник што дополнително ја загреа атмосферата, а таа го привлече вниманието на присутните. Притоа, Ивановиќ направи селфи и го објави на социјалните мрежи, па истото сега е прогласено за најатрактивно во годината.

Најново во Други спортови