БЕБЕТО ИМА ИСТО ИМЕ КАКО ТАТКОТО

Серена првпат ја покажа својата ќерка

Две недели по раѓањето, Серена Вилијамс и нејзиниот партнер Алексис Оханијан во средата првпат ја покажаа фотографијата и го кажаа името на својата ќерка

објавено: 13 септември 2017 - 20:40

Преку Инстаграм, Серена објави фотографија и видео од нејзината ќерка, која го носи името име како нејзиниот татко, Алексис.

„Добредојде на овој свет, Алексис Олимпија Оханијан јуниор. Родена на 1 септември 2017 година. Тежина: 3.11 килограми. Гренд слем титули: 1“, напиша Серена.

 

 

Meet Alexis Olympia Ohanian Jr. You have to check out link in bio for her amazing journey. Also check out my IG stories

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) onSep 13, 2017 at 6:39am PDT

 

Најново во Други спортови