ПО ПАУЗАТА ПОРАДИ БРЕМЕНОСТА СЕ ВРАЌА НА ТЕРЕНИТЕ

Серена Вилијамс ќе ја брани титулата на Австралијан опен

Организаторите на Австралијан Опен, потврдија дека една од најдобрите тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс ќе ја брани титулата во првиот Генслем. 

објавено: 8 декември 2017 - 13:00

Организаторите на Австралијан Опен, потврдија дека една од најдобрите тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс ќе ја брани титулата во првиот Генслем. 

Американката поради бременоста се враќа на терените, откако претходно освои шест титули на последните десет Грен слем турнири.

На последниот настап во Мелбурн на кој ја освои титулата, Вилијамс откри дека била бремена додека настапувала. 

Најново во Други спортови