ШПАНЕЦОТ НЕ ГО ДРЖИ МЕСТО

Танцот на Рафа низ ходниците... (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер на светот, Рафаел Надал има посебен начин на „загревање" пред оние официјални мечеви. Така е и на првиот Грен слем турнир во 2018 година, оној на терените на Мелбурн парк.
Како изгледа подготовката на Рафа за еден меч на Австралискиот Опен...

 

објавено: 16 јануари 2018 - 20:24

Најново во Други спортови