ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ НА МАКЕДОНСКИТЕ НАДЕЖИ

Триатлонецот Јаневски шампионски од Сремска Митровица

Голем успех на триатлонците од „Triogy racing MKD" на меѓународниот Куп во Сремска Митровица, Србија.

објавено: 3 јули 2018 - 12:21

Повторно подиум за Бобан Јаневски, а Марио Брезовски беше второпласиран во категоријата на млади надежи.

Здравчо Здравев ја освои третата позиција во категорија на надежи, а Иво Јован Димовски трет во категоријата на кадети.

Како што информираат од Македонската Триатлон федерација, нашата земја учествува и на „Челинџ Рот" во Германија, една од најстарите трки во Европа.

Најново во Други спортови