Други спортови

ВО ШАНГАЈ СЕ ЧУВСТВУВА КАКО ДОМА

Ноле: Можеби сум бил Кинез во претходниот живот

Најголемиот меч во ММА: Фјодор „екстремно“...

Големиот Фјодор Јемељаненко во полуфиналето на „Белатор Гран При" во првата...

Холандија ги елиминираше светските шампионки од...

„Лалињата“ заедно со Кина се први патници во полуфиналето на светското...

И германски Вердер падна пред Алкалоид

Уште една победа за македонскиот шаховски првак на европскиот клупски шаховски...

АПСОЛУТНА СЕНЗАЦИЈА: Познат рапер на Хабиб му нуди 2 милиони долари за борба!

Хабиб Нурмагомедов минатата недела на еден одличен начин ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ229 во Лас Вегас.

Ништо од „класика“, Ѓоковиќ против Чориќ за трофејот во Шангај! (ВИДЕО)

Во полуфиналето потфрли швајцарскиот тенисер Роџер Федерер на Мастерсот во Шангај. Новак Ѓоковиќ за титулата ќе игра против Борна Чориќ, а финалето е на програмата в недела од 10:30 часот по македонско време.

Македонските хокеари против Андора, Ирска и Португалија (ФОТО)

Нашата репрезентација во хокеј на мраз ќе настапи на Развојниот Куп 2018 во Фусен (Германија) во периодот од 19-21 ноември 2018 година.

Нека му ја мисли УФЦ: Хабиб доби понуда која не се одбива! (ФОТО)

Хабиб Нурмагомедов минатата недела на еден одличен начин ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ 229 во Лас Вегас, САД против Конор Мекгрегор. Го понижи Ирецот во октагонот, а веднаш после мечот поради навредите кои што ги добиваше пред мечот каде што се спомнуваа неговата вера, семејство и земја, го нападна тимот на Мекгрегор, односно неговиот спаринг партнер.

Вон објави дека оди во пензија

Иако и недостасуваат уште 4 победи до рекордот на Стенмарк, Американката е решена оваа сезона да и биде последна во кариерата.

Невада ги суспендираше Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор! (ФОТО+ВИДЕО)

Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов ќе бидат привремено суспендирани на 15 октомври, според извршниот директор на Спортската комисија на Невада, Боб Бенет.

Оставете го брат ми, не сакам пари: Хабиб му се закани на УФЦ!

Хабиб Нурмагомедов поради навредите што ги добиваше пред и во текот на борбата со Конор Мекгрегор го прескокна кафезот и го нападна спаринг партнерот на Ирецот.

КАКОВ МАЛЕР: Берат Мустафа со руптура на задната ложа

Поради повреда заработен ана тренингот, нашиот атлетиќар нема да се појави на патеката во Буенос Аирес. 

Хамза Јашари непоразен на џудо турнирот

Хамза Јашари со одлука на Меѓународната Џудо Федерација, настапи за екипата на "МОСКВА" заедно со џудистите од Молдавија, Монголија, Габон, Унгарија, Белгија и Панама.

ИОК: Тим на бегалци ќе настапи и на ЛОИ Токио 2020

И на Летните олимписки игри во Токио 2020 ќе има олимписки тим составен од раселени лица и бегалци. Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) одобри да се формира олимписки тим на бегалци, исто како што имаше ваква...

Pages