Други спортови

19 ГОДИНИ ОД ПРВИОТ МЕЃУСЕБЕН ДУЕЛ

За Венус рано е да се сонува за финале со Серена

Биатлонската унија ги „ослободи“ Русите

Интернационалната биатлонска унија (ИБУ) им дозволи на 22 биатлонци да...

Штох со четврта победа во низа!

Двократниот олимписки шампион Камил Штох е апсолутно непобедлив откако првпат...

Ѓоковиќ, сепак, ќе игра во Дејвис купот

Раната елиминација на Новак Ѓоковиќ од Австралискиот опен придонесе тој да се...

Крај на сезоната за Свиндал и Лигети

Само што стартуваа возбудувањата во Кицбил, Алекс Лунд Свиндал и Тед Лигети објавија дека тие се „надвор од трката" до крајот на ова натпреварувачка сезона.

МЕЧ ЗА ИСТОРИЈА ВО МЕЛБУРН: Пресврт, 450 поени, 108 аса и сет од 42 гема

Иво Карловиќ и Хорасио Себалос го одиграа најинтересниот дуел на Австралија Опен, кој траеше пет часа и 14. минути. Хрватскиот тенисер по голем пресврт славеше со 3-2 во сетови и направи рекордни 75 аса.

Џошуа и Кличко го распродадоа Вембли!

Мечот за титула во тешка категорија помеѓу шампионот Ентони Џошуа и Владимир Кличко го сруши рекордот на легендарниот Вембли во Лондон со над 80.000 продадени билети за мечот

Федерер по планот, Вавринка се „испоти“

Роџер Федерер вели дека имал „посебен момент" при кам-бекот на големата тениска сцена на Австралискиот опен, каде што го мина првото коло со победа над ветеранот Јирген Мелцер

Венус Вилијамс на мегдан против тенисерката што ја елиминира Ѓорческа

Штефани Фогел ја мина и првата рунда на Австралија опен во Мелбурн, со победа против Куруми Нара и ќе игра против легендарната Венус Вилијамс. Во последното квалификациско коло Фогел ја елиминираше нашата најдобра тениосерка Лина Ѓорческа

Мареј по круната на Новак од Мелбурн

Откако лани му го одзеде првото место на АТП-листата во неверојатен финиш на сезоната, Енди Мареј ќе се обиде да го сруши Новак Ѓоковиќ од тронот на Мелбурн Парк и конечно да ја освои титулата од Австралискиот опен по пет порази во финалињата

Штох удвои во Висла

Камил Штох стигна до втора победа едноподруго на натпреварувањата од Светскиот куп во домашната Висла, за да се зацврсти на врвот во генерален пласман

Лина ќари фино, од Мелбурн ќе си замине со награда од 25 илјади долари

Лина Ѓорческа беше на чекор до историски настап на гренд-слем турнир, се бореше како лавица, но не успеа да ја мине последната пречка и да биде првата македонска тенисерка што играла на еден од четирите најценети турнири. Сепак, нашата најдоброрангирана тенисерка од Мелбурн си заминува со насмевка

Кристоферсен како молња во Венген

Хенрик Кристоферсен стигна до својата четврта слаломска победа оваа година, откако повторно беше подобар од Марсел Хиршер, овојпат на класичната патека во Венген

Кристин Шаер го „украде“ шоуто на Вон

Анонимната австриска скијачка Кристин Шаер го „украде" шоуто на спустот во Алтенмаркт-Цаухензе, стигнувајќи до својата прва победа во кариерата додека сите го чекаа кам-бекот на суперѕвездата Линдзи Вон

Pages