Други спортови

Македонката, сепак е недоволно опоравена

Лина експресно елиминирана во Италија

Перфектен старт на Јотовски во Тунис

Во првото коло на 15.000 американски долари вредниот турнир во Тунис, нашиот...

Во Словенија скоковите се „религија“

Јанез Горишек е архитектот кој ја искористи страста на Словенците кон...

Ѓоргиев: Среќен и горд на успехот со Торај ероус

„Секако дека сум изморен, но, во исто време сум среќен и горд на успехот со...

Федерер го преслуша Надал, Ѓоковиќ испратен во аут

Швајцарецот игра како во најдобри денови и лесно го победи Рафаел, додека Новак втор пат во кратко време загуби од Ник Киргиос

Штухец доминантна и на Апсен

Словенечката скијачка е незапирлива во овием моменти за своите ривали и со време од 1:36.95 минути заврши убедливо на првото место пред Линдзи Вон и Софија Дропле на спуст трката во Аспен

Парис победи, Фил со кристалот во спуст

Петер Фил ја одбрани својата титулата од Светскиот куп во спуст, откако го освои второто место зад својот италијански сонародник Доминик Парис на последниот спуст од сезоната во Аспен, искористувајќи го неуспехот на Норвежанецот Кјетил Јансруд

Федерер закажа нов дуел со Надал, Ѓоковиќ го совлада Дел Потро

Роџер Федерер го совлада Стив Џонсон со 2-0 во сетови и во борбата за место во четвртфиналето ќе игра против големиот ривал, Рафаел Надал. Новак Ѓоковиќ се пласираше во следната рунда, откако беше подобар од Хуан Мартин дел Потро со 2-1 во сетови.

Фјури сака кам-бек во мај

Поранешниот шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури полека ги надминува проблемите и најавува кам-бек во рингот веќе во мај

Федерер дипломатски околу кам-бекот на Шарапова

Пред кам-бекот на Марија Шарапова на тениските терени на Порше ГП во Штутгарт во април се разгоре дебатата околу тоа дали Русинката, која отслужува 15-месечна казна за позитивен допинг тест, треба да добива вајлд-карти за турнирите

Штухец и Фил подготвени за титули

Словенката Илка Штухец и Италијанецот Петер Фил поставија најдобри времиња на вториот тренинг за спустот на финалето на Светскиот куп во Аспен, САД

Квинтана со трофејот од Тирено-Адриатико

Колумбиецот Наиро Квинтана покажа дека е подготвен за големите трки во 2017, триумфирајќи на Тирено-Адриатико етапната трка во Италија, останувајќи лидер и по последната етапа, трката на хронометар

Стоп за Радванска и Бердих во Индијан Велс

Шестиот женски рекет во светот, неочекувано лесно, со 4:6, 4:6 загуби од кинеската натпреварувачка Пенг, додека искусниот Чех мораше да му подаде рака на подобриот Нишиока кој славеше со 2:1 во сетови

Надал: Мора да има еволуција во тенисот

Рафаел Надал по минувањето на второто коло на Мастерсот во Индијан Велс одговараше на прашања за иднината на тенисот

Pages