Други спортови

најтежок пад на досегашниот дел од ЗОИ во Пјонгчанг

Страшен пад на канадски олимпиец, прогнозите се лоши (Видео)

Русија е моќна машинерија, со 6:1 ги прегазија...

Руската хокеарска репрезентација моќно, во свој стил ја прегази Норвешка со 6:1...

БРОНЗЕНАТА ЛИНДЗИ ВОН ИСКРЕНО: Оставив се што...

Со 33 години е најстарата скијачка со медал на ЗОИ со што ја помина Михаела...

КАСАИ КАКО ВИСТИНСКИ „КАМИКАЗА": Ќе скока на...

Јапонскиот ски-скокач Нориаки Касаи веќе испиша многу страници во историјата на...

Тивок бојкот на кугларите на Хераклеа, протестираа за одземните бодови од КФМ

Кугларите на Хераклеа од Битола на невообичаен начин тивко го бојкотираа мечот со Макпетрол, а причината е што кугларската федерација на Македонија им одзема 6 бода

Прв „ќе спринта“ Ставре Јада, на 13.февруари

Македонските олимпијци, Ставре Јада, Викторија Тодоровска и Антонио Ристевски посветено го спроведуваат зацртаниот тренажен процес под водство на нивните тренери Ѓоко Динески и Иван Лесевски и веруваме дека ќе го пружат своето најдобро на нивниот официјален настап на 23. по ред зимски Олимписки игри.

Динески ги „построи" Јада и Тодоровска (ФОТО)

Веднаш по церемонијата на отворањето на Зимските Олимписки игри, ги изведе своите ученици на олимписките борилишта во Пјонгчанг.

Во Пјонгчанг доделен првиот златен медал и падна првиот рекорд

Швеѓанката, Шарлот Кала го освои првиот златен медал на 23. Зимски олимписки игри, кои се одржуваат во Пјонгчанг.

Олимпијците за сексот: Има премногу згодни спортистки, затоа...

Организаторот на Зимските олимписки игри за спортистите осигураа 110.000 презервативи, 10.000 повеќе од претходните игри. 

Трофејот од Суперболот го поздравија повеќе луѓе отколку што има цела Македонија (Видео)

Според пишувањата, повеќе од два милиони луѓе излегле на улиците за да ги поздрават играчите на Филаделфија Иглс. „Орлите“ за прв пат во клупската историја триумфираа во Суперболот, откако славеа над Њу Ингланд Патриотс. Историскиот триумф на Филаделфија излегоа да го прослават дури два милиони луѓе. Тоа е двојно повеќе од луѓето кои во 2015 година излегоа да го поздрават папата Фрањо, додека кога пред точно 10 години Филаделфија стана шампион во бејзбол на улиците имаше „само“ 750.000 луѓе. Апсолутниот рекорд беше поставен со доведувањето на трофејот во Суперболот. 

Касаи е неверојатен, „лета“ на осми Олимписки Игри

Од 1992 година во Албервил до денес во Пјонгчанг, нема ЗОИ на кој не учествувал легендарниот Нориаки

Игрите уште не почнаа, а и се случи голем малер - Заврши олимпискиот сон за Кети

Кети Ормеруд беше најголемата британска надеж за златни олимписки медали, но сонот за одличје воп Пјонгчанг и заврши уште пред да почнат Игрите

Македонците на свеченото отворање во Пјонгчанг (ВИДЕО)

Ова е седмо учество на Македонија на Зимските Олимписки игри.

Олимпиското движење побогато за шест нови членови

Во јужнокорејскиот град во тек е церемонијата на свеченото отворање на 23. по ред Зимски олимписки игри..

Pages