Други спортови

СЕ ЈАВИ ГЕРМАНЕЦОТ, ВЕРУВАЛ ВО СРПСКИОТ АС

БЕКЕР: Новак би сакал да е како Рафа и Роџер

ВАЈДА: Малку недостасуваше Новак да не игра на...

Новак Ѓоковиќ го освои својот четврти трофеј во Вимблдон, а 13 грен слем турнир...

Ѓоковиќ официјално во Топ 10 после „Вимблдон“

Српскиот тенисер од денеска официјално е повторно во Топ 10 на АТП листата...

Ѓоковиќ: Чувството некој да вика тато, тато..Те...

Новак Ѓоковиќ го освои 13. Грен слем трофеј, откако во финалето на Вимблдон го...

Ѓорческа ги пробива границите: Скок во првите 400 на светот!

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, продолжи да ги надминува своите можности и постави нов личен рекорд на светската ранкинг-листа. По титулата во Варна, 20-годишната тетовка се качи на 393. позиција на ВТА-...

Ѓоковиќ на брутално-лесен начин стигна до титулата во Пекинг!

Новак Ѓоковиќ му одржа уште една лекција на Томаш Бердих по тенис и во финалето на АТП турнирот во Пекинг за само еден час и шест минути славеше со сурови 2-0, по сетови 6-0, 6-2. Дали некогаш воопшто сте сретнале ваков...

Шарапова на тронот во Пекинг: Од утре повторно e втора на светот

Марија Шарапова ја совлада Пета Квитова со 6-4, 2-6, 6-3 во финалето и го крена шампионскиот пехар на ВТА-турнирот во Пекинг. Ова е четврта титула во 2014 за четвртата тенисерка на светот, која од утре ќе се врати на...

Нишикори е „газда“ во Токио: Седма титула во кариерата

Финалистот од поселдниот УС-опен, Кеи Нишикори, го освои АТП-турнирот во Токио, совладувајќи го во финалето Милош Раониќ во три сета, со 7-6, 4-6, 6-4. Беше тоа судир на два комплетно различни стила. Раониќ се потпираше...

Ѓоковиќ со максимални 23 победи во Пекинг и сѐ уште одбројува

Новак Ѓоковиќ ќе игра во своето петто финале во Пекинг откако денеска во два сета со 6-3 и 6-4 го совлада Енди Мареј. Србинот го задржа максималниот ефект на турнирот и ја забележа својата 23-та победа на исто толку...

Клижан: Победив голема тениска легенда!

Словачкиот тенисер Мартин Клижан со 6-7, 6-4, 6-3 во Пекинг ог порази Рафаел Надал и изјави дека ова е најсреќна и најдобра ноќ во неговата кариера и дека сега се чувствува способен да победи секого. „Ја одиграв...

Надал елиминиран во Пекинг: Клижан го одигра мечот на кариерата

Рафаел Надал го заврши својот настап на мастерсот во Пекинг, поразен од Мартин Клижан со 6-7, 6-4, 6-3. Словакот се израдува на пласман во полуфиналето сосема заслужено, зашто дури двапати успеа да се врати од негатива...

Инлајн хокеарите на Металург ќе се натпреваруваат во силната хрватска лига

Инлајн хокеарите на Металург (хокеј на ролери) следната сезона ќе бидат дел од Хрватската инлајн хокеј лига, која е најквалитетна на Балканот, каде ќе одиграат триесетина натпревари во периодот од октомври до мај. Ова...

Јелена се пораѓа за еден месец, принудна пауза на Ѓоковиќ? (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, треба да го игра Мастерсот во Шангај наредната недела, но сезоната може да биде предвреме прекината поради тоа што неговата сопруга Јелена Ристиќ очекува бебе за околу еден...

Осло се откажа: ЗОИ 2022 во Пекинг или казахстанска Алма Ата

Владата на Норвешка не даде гаранции за организација на Зимските Олимписки игри во Осло во 2022 година, па овој град се откажа од трката за домаќин на најголемиот собир на најдобрите спортисти во зимски спортови, па...

Pages