Други спортови

ФАВОРИТИТЕ НЕМА ВЕЌЕ ДА СЕ „ШЕТААТ“ ДО ЗАВРШНИЦАТА

Голема промена на гренд слем турнирите

Приказна да се наежиш - Дарко Грнчаров е...

Приказната на Дарко Грнчаров е за вистински спортски херој, инспирација за сите...

Агаси и Степанек ќе го „враќаат" Новак

Од почетокот на 2018 година, Чехот ќе биде постојан дел од тренерскиот тим на...

Најбрзиот нокаут во историјата (Видео)

Золани Тете кој е ВБО првак во бантам категорија, го победи сонародникот...

Вавринка прв финалист во Монте Карло, Ѓоковиќ или Федерер ќе бркаат одмазда

Освојувачот на првиот Гренд слем турнир во тековната сезона успеа да обезбеди учество во финалето на третиот Мастерс во 2014 година. Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка се прасираше во финалето на турнирот во Монте...

Македонецот Стамкос пред елиминација од плејофот во НХЛ, прекрасен гол на Дацјук! (ВИДЕО)

Иако штотуку започна плејофот во Професионалната хокеарска лига (НХЛ), се чини дека веќе е познат првиот тим кој ќе биде елиминиран. Тампа Беј лајтнинг, чиј капитен е канадскиот хокеар со македонско потекло, Стивен...

Титулата на дофат: Струмица го победи Синалко во Крушево

Екипата на Струмица ќе биде новиот машки одбојкарски првак на Македонија, тоа е веќе извесно, по вториот натпревар од финалната серија во плејофот. Струмичани го победија Синалко и во Крушево за да поведат со 2-0 и да...

Ѓоковиќ потешко од очекувањата се избори за мега-пресметка со Федерер

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман во полуфиналето на мастерсот во Монте Карло откако со 2-1 (4-6, 6-3, 6-1) славеше над шпанскиот тенисер Гиљермо Гарсија-Лопез. Иако го загуби првиот сет со 4-6,...

Федерер се намачи, ама заслужено го совлада Цонга

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се избори за пласман во полуфиналето на мастерсот во Монте Карло откако со 2-1 (2-6, 7-6, 6-1) славеше над францускиот тенисер Жо-Вилфред Цонга. Иако францускиот тенисер одлично го...

Давид Ферер „му зема мерка“ на Рафаел Надал!

Најдобриот светски тенисер, Рафаел Надал доживеа елиминација во четвртфиналето на мастерсот во Монте Карло откако со 2-0 (7-6, 6-4) загуби од сонародникот Давид Ферер. Иако важеше за апсолутен фаворит, „кралот на...

Вавринка прв полуфиналист во Монте Карло

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка обезбеди пласман во полуфиналето на мастерсот во Монте Карло откако со 7-6, 6-4 славеше над канадскиот тенисер со црногорско потекло, Милош Раониќ. На првиот четвртфинален меч,...

Масовна тепачка во калифорниското дерби! (ВИДЕО)

Масовна тепачка меѓу хокеарите на двата тима изби на мечот од првото коло од плејофот во Професионалната хокеарска лига (НХЛ) меѓу Сан Хозе шаркс и Лос Анџелес кингс, кој го добија домаќините со убедливи 6-3. При еден...

Најбрзиот човек на светот импресиониран од спринтот на Бејл!

Јамајканскиот спринтер Јусеин Болт изјави дека е горд на спринтот на Герет Бејл. На мечот против екипата на Барселона, Велшанецот постигна гол за победа во мрежата на Пинто (2-1) по еден фантастичен спринт за кој се...

Ѓоковиќ повторно против Шпанец

Во четвртфиналето на мастерсот во Монте Карло, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра против шпанецот Гиљермо Гарсија-Лопез. Во третото коло на турнирот во кнежеството, Гарсија-Лопез со 2-1 (4-6, 6-3, 6-1) славеше над...

Pages