Други спортови

РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦОТ ЗАДОВОЛЕН ОД РИВАЛИТЕ ЗА ЕП 2019

ЉАФТОВ: Имаме група за игра и позитивна премиера

ПЕКОЛНА ПРЕМИЕРА: Македонија против европскиот...

Македонија ќе биде дел од групата Ц заедно со домаќинот Словенија, актуелниот...

Руски одбојкар се самоуби со скок од десеткатница

Никита Марченко се фрлил од зградата во која живеел во Москва, а причините ги...

Нови две изненадувања на „Австралија Опен“! (...

На Грен слем турнирот непријатно изненаден Кевин Андерсон, шестиот тенисер на...

Интересен потег: Навивач ја запроси Марија Шарапова (ФОТО)

Руската тенисерка Марија Шарапова по тешка битка загуби на отворањето на завршниот ВТА турнир во Сингапур од Каролине Возниацки, но таа вечно ќе го памети овој меч затоа што еден навивач кој многу веројатно е заљубен во...

Радванска ја изненади фаворитката Квитова

Полската тенисерка Агњешка Радванска тргна со победа на завршниот ВТА турнир откако во „белата група“ со 2-0 (6-2, 6-3) славеше над Петра Квитова. Чехинката ја имаше фаворитската улога на хартија, но комплетно потфрли,...

Возниацки ја сопре залетаната Шарапова

Руската тенисерка Марија Шарапова доживеа пораз на отварарњето на завршниот ВТА турнир откако во „белата група“ со 2-1 во сетови (6-7, 7-6, 2-6) загуби од данската тенисерка Каролине Возниацки. Осморангираната светска...

Доживотна суспензија и затвор за боксерот кој нокаутира судија во ринг! (ВИДЕО)

Поради бруталниот напад и претепувањето на полскиот судија М.Д. (50) пред очите на гледачите во спорстката сала „Домот на спортовите“ во Загреб, хрватската полиција веднаш го уапси 18-годишниот боксер Видо Лончар....

Оскар Писторијус осуден на петгодишна затворска казна!

Јужноафриканскиот параолимпиец, Оскар Писторијус е осуден со казна затвор во рок од пет години за убиство од небрежност на својата девојка Рива Стенкамп, објави судијата Токозила Масипа. Масипа во петокот ги сослуша...

Млад хрватски боксер, наместо противникот, го нокаутира - судијата!? (ВИДЕО)

Хрватски боксер Видо Лончар направи ретко виден инцидент на младинското аматерско Европско првенство што се одржува во Загреб. Откако беше поразен во втората рунда со технички нокаут од страна на Литванецот Алгидра...

Бушар преслаба за Халеп

Во второто коло во „црвената група“ романската тенисерка Симона Халеп забележа победа од 2-0 (6-2, 6-3) над Канаѓанката Ежени Бушар. По убедливата победа на Серена над Ана Ивановиќ, свој ден имаше и Романката која...

Серена почна да „меле“: Прва на списокот - Ана Ивановиќ

Серена Вилијамс почна со победа на завршниот ВТА-турнир во сезоната, најавувајќи дека може и третпат по ред да ја освои титулата. Во првиот натпревар, најдобрата на светот ја совлада Ана Ивановиќ со 6-4, 6-4. Не...

Комедија: Маратонци го утнале патот, па на целта стигнале со – автобус!

Тројца атлетичари на маратонот во индиски Бенгалуру, каде промотор бил олимпискиот шампион Хајле Гебресиласие, кој и го отворил истиот успеале да ја промашат рутата на маратонот, па на целта стигнале со автобус. Тројца...

Бизарно: Свиндал ја пропушта цела сезона затоа што се повреди на фудбал

Еден од најдобрите скијачи во спуст во моментов, Алекс Лунд Свиндал ќе ја пропушти целата скијачка сезона поради тешка повреда на ахиловата тетива. Но, Свиндал не се повреди на подготовките за сезоната, која стартува...

Pages