Други спортови

ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ПЛИВАЧКИ МАРАТОН ЌЕ СЕ ОДРЖИ В САБОТА

Светската пливачка елита во Охрид, на стартната листа и Евгениј Поп Ацев!

Победничкиот поен на Ѓоргиев против Унгарија (...

Вчера во Будимпешта на стартот од квалификациите за пласман на Европското...

ТИЕ СЕ НАШИТЕ ЈУНАЦИ: Победничка слика од...

Најдобрата машка одбојкарска репрезентација стартуваше успешно во...

БРАВО МАКЕДОНЦИ: „Златни“ 42 поени на Ѓоргиев за...

Во полн состав отпатува македонската одбојкарска репрезентација за Будимпешта...

Македонските тенисери во група со Малта и Албанија

Македонската тениска репрезентација како прв носител во групата Б, против Малта и Албанија, на земјена подлога, ќе се бори за пласман во Втората евроафриканска зона од Дејвис купот утре и задутре, во Сегедин, Унгарија....

Ренџерс два дена не можат да дадат гол, Кингс победија на шест по ред! (ВИДЕО)

Хокеарите на Њујорк ренџерс ниту втора вечер по ред не успеаја да го решат голманот на Питсбург пингвинс, Марк Андре Флури, кој го предводеше својот тим до втора победа по ред без примен гол, 2-0, во третиот меч од...

Павлов: Бев многу горд кога ја слушав македонската химна

Македонското карате уште еднаш во изминативе години покажа дека е еден од нашите најусешни и најтрофејни спортови на меѓународната сцена. По успесите на Наташа Илиевска, Берат Јакупи, Иво Цветковски и други, изминатиот...

Перфектна партија на Питсбург пингвинс! (ВИДЕО)

Хокеарите на Питсбург пингвинс одиграа речиси перфектен натпревар во кој во ниту еден момент не беше доведена во прашање нивната победа со 3-0 над Њујорк ренџерс во второто коло од плејофот во Професионалната хокеарска...

Трагична вест: Тенисерката Балтача ја загуби најважната битка

Некогашната најдобра британска тенисерка, Елена Балтача ја загуби битката со ракот и почина денеска на 30 годишна возраст. Тенисерката која беше родена во Украина, а израсна во Шкотска од тениските терени се повлече во...

Ѓоковиќ не игра во Мадрид

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ нема да настапи на тенискиот мастерс кој оваа недела започнува во Мадрид. По консултација со лекарите, популарниот Ноле одлучил дека најдобро е да го откаже учеството на третиот...

Историскиот момент за Македонија: каратистот Павлов се бори за златото (ФОТО)

Македонскиот каратист Емил Павлов вчера ја израдува макеоднската спортска јавност откако на Европското првенство во Тампере (Финска) стана нов шампион на Европа во категоријата до 60 килограми. Против Данецот Каспер...

Мејведер остана непоразен и против Мајдана за 46-0 во кариерата

Американскиот професионален боксер, Флојд „Мани“ Мејведер, дојде до нова титула откако го победи аргентинскиот боксер Маркос Мајдана со одлука на судиите. Мејведер, кој има скор 46-0 и досега е непоразен, во неизвесен...

Настапот на Ѓоковиќ неизвесен во Мадрид

Српскиот тенисер кој се наоѓа на второто место на АТП листата, Новак Ѓоковиќ би можел да не настапи на турнирот кој овој месец се игра во Мадрид. Иако се најавуваше дека Ноле ќе игра и ќе го напаѓа првото место кое е во...

Најдобриот тим во НХЛ се врати „од мртвите“ со четири гола во последните 10 минути! (ВИДЕО)

Бостон бруинс славеа една од најневеројатните плејоф победи во историјата на Професионалната хокеарската лига (НХЛ), откако постигнаа четири гола во последните 10 минути од мечот против Монтреал кенедиенс за триумф со 5...

Pages