Други спортови

Еден месец по операцијата

Надал се врати на тренинзи! (ВИДЕО)

Воденски чудо од момче

Кристијан Воденски е младо момче од Македонија, вистинско чудо од дете кога...

Смисли перфектен финиш и на крајот се избрука (...

Некогаш од преголема желба и радост ви се случува спротивното од тоа што сте го...

За историја: ММА нокаут за неверојатни 4 секунди!

Американскиот борец Шејн Меккеј за неверојатни 4 секунди го испрати на подот...

Ѓорческа изненади уште една фаворитка

Лина Ѓорческа игра, досега, перфектен турнир на црвеницата во Сараево, пласирајќи се во четврт-финалето без загубен сет. Во втората рунда нашата тенисерка беше подобра од Французинката Шеразад Рекс со 6-3, 7-6. Рекс не...

Македонија ќе биде домаќин на 400 кајакари од 35 европски земји!

Во периодот од 3 до 6 јули, Македонија ќе биде домаќин на Европското првенство во кајак на диви води за јуниори и сениори до 23-години. На големиот настан за нашата земја кој ќе е одржи во Матка ќе учествуваат повеќе од...

Спектакуларен старт на Стенли куп финалето: Кингс со пресврт славеа во продолжение! (ВИДЕО)

Подобар холивудски почеток од овој во првиот меч од Стенли куп финалето не можеше да се посака. Играчот за клучни голови на Лос Анџелес кингс, Џастин Вилијамс, повторно одговори во вистински момент и го постигна...

Холивуд против Бродвеj: Кој ќе биде новиот Стенли куп шампион? (ВИДЕО)

Вечерва почнува големото Стени куп финале во кое првпат во историјата на НХЛ-лигата ќе се сретнат двата центри на моќ, култура и забава во САД, Лос Анџелес и Њујорк, во дуел на Холивуд и Бродвеј, а силите ќе ги одмерат...

Монфис најави сензација, но Мареј го спушти на земја во одлучувачкиот сет

Британецот Енди Мареј е последниот полуфиналист на овогодинешниот Грен слем турнир Ролан Гарос, откако во супер интересното четвртфинале против Гаел Монфис славеше дури по пет сета со 3-2 (6-4, 6-1, 4-6, 1-6, 6-0). Енди...

Ферер само го налути Надал: Рекордна 33-та победа за полуфинале!

Рафаел Надал е третиот полуфиналист на Ролан Гарос, откако во денешното шпанско четвртфинале го совлада Давид Ферер со 3-1 во сетови, (4-6, 6-4, 6-0, 6-2). Рафа Надал поведе со 27-6 во меѓусебните пресметки со Ферер, но...

Јотовски го „одмазди“ Деари

По вчерашната победа во двојки со Шендрит Деари над третите носители Хосам Карим од Египет и Каловелонис Маркос од Грција, денес Томислав Јотовски имаше успешен старт во првото коло во сингл, на турнирот во Шарм ел Шеик...

Халеп и Петковиќ закажаа полуфинална пресметка на Ролан Гарос

Германката Андреа Петковиќ и Романката Симона Халеп ќе се борат за влез во финалето на Ролан Гарос, откако денес успеаја да ги совладаат своите противнички во четвртфиналето на турнирот во Париз. Андреа Петковиќ успеа...

Ѓорческа почна одлично на силниот фјучрс во Сараево

Натпреварувачката недела за македонските тенисери почна со стопроцентен успех, а шлаг беше денешната голема победа на Лина Ѓорческа. Нашата тенисерка ја совлада Унгарката Агнес Бутка со 6-4, 6-3 и се пласира во второто...

Илегалци во сопствената кожа: Одбојкарите упатија последен повик за преживување!

Одбојкарската федерација на Македонија ќе биде приморана да ги повлече репрезентациите од меѓународни натпреварувања ако не се најде начин за стабилно и долготрајно финансирање

Pages