Други спортови

Новак Ѓоковиќ е најдобриот на планетава за 2018...

Српскиот тенисер се израмни со Јусеин Болт по бројот на освоени награди Лауреус.

ИААФ ја прогласи Семениа за маж и и забрани да се...

„Ако една спортистка има машко ниво на тестостерон, таа има и еднакво...

Пропаѓа можноста за реванш борба меѓу Фјури и...

Двајцата боксери имаат договори со две различни тв-куќи што го прави нивниот...

Холивудски крај: „Кралевите“ се вратија на тронот! (ФОТОГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

Уште еден пресврт, уште една холивдуска завршница, уште еден Стенли куп. Лос Анџелес кингс ја освоија својата втора титула во последните три години во хокеарската НХЛ-лига со триумфот со 3-2 во две продолженија против...

Одбојкарите се препотија, но ја совладаа Данска

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија ја оствари третата победа во третиот меч од Европската лига. За жал разврската се одвиваше потешко од што очекувавме, овој пат не добиваме максимални три бода, туку само...

Македонија со двајца атлетичари на Медитеранските игри под 23 години

На Медитрански игри под 23 години што ќе се одржат од 14 до 15 јуни во Обањ, Франција учество ќе земаат повеќе 600 атлетичари од 138 држави. Атлетската федерација на Македонија на ова натпреварување ќе учествува со...

Нова „ура“ за одбојкарите: Данска ќе страда во Струмица

По извонредниот старт на Европската лига со двојниот триумф во Австрија, македонската одбојкарска репрезентација влегува како голем фаворит во двомечот со Данска. Скандиваците кои немаат славна традиција во овој спорт...

Јотовски е четвртфиналист, на ред е носителот број 1

Томислав Јотовски успешно го мина и второто коло на фјучрс-турнирот во Шарм ел Шеик, пласирајќи се во четвртфиналната фаза. Синоќа тој беше подобар од Јан Шабанин (1052.) од Русија со 6-4, 6-4 и сега веќе е фокусиран на...

Сензација во Хале: Браун пресилен за Надал!

Германскиот тенисер Дастин Браун го елминираше првиот светски тенисер Рафаел Надал во осминафиналето на турнирот во Хале, со победата од 6-4, 6-1. Браун одигра одличен тенис во текот на целиот натпревар, иако Шпанецот...

Полјаци продаваат македонски велосипедски дресови на „Ибеј“ (ФОТО)

Велосипедски дрес со македонско знаме и грб, се продава на „Ибеј), а го направиле некои Полјаци. Цената е 39 долари. Потегот на момците од „Ворлд оф џерси“ може да се оправда само од бизнис интереси (не знаеме дали...

Ренџерс нема да бидат „збришани“ во финалето: Лундквист ја спаси честа на њујорчани! (ВИДЕО)

Сите очекуваа дека ќе дојде и тој меч од Стенли куп финалето од хокеарската НХЛ-лига, во кој ќе доминира можеби најдобриот голман на денешницата, Хендрик Лундквист. Швеѓанецот ги дочека своите „пет минути“ во четвртиот...

Млади македонски скијачи тренираат на австриски глечер (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Додека Македонија се пече на повеќе од 30 степени, скијачите на АСК Скади од Скопје вредно тренираат на австрискиот глечер Хинтерлукс. Според програмата на тренерот на клубот Александар Чаве Атанасовски, овие 15-дневни...

Данските одбојкари ќе ни дојдат во Струмица - здробени

Македонската одбојкарска репрезентација утре и задутре ќе го одигра вториот круг натпревари во Европската лига и тоа со селелкцијата на Данска. Тоа е екипа со понизок квалитет од нашата и згора на тоа ќе допатува во...

Pages