Други спортови

ПРВИОТ ЧОВЕК НА ОФМ ВЕРУВА ВО СВОИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ

ЈОВАНОВСКИ: Втор круг на ЕП, за нова историска одбојкарска страница

Халеп подобра од Венус, сега на ред е Серена

Првиот светски рекет убедлива во шеснаесетфиналето. Сега на ред е помладата од...

Ѓоковиќ се помачи но го елиминира тинејџерот...

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и еден од главните адути за трофејот на...

Одбојкарите тргнуваат против Финска, завршуваат...

Против Турција на нашиот стретег Јошко Миленковски ќе играме во 2. коло.

Ѓоковиќ со тешка мака до финале во Рим

Српскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ се пласира во финалето на турнирот во Рим откако со 2-1 (6-7, 7-6, 6-3) славеше над канадскиот тенисер со црногорско потекло, Милош Раониќ. Канаѓанецот со одличен сервис доста го...

Сара Ерани влезе во финале, но и во историјата на италијанскиот тенис

Италијанската тенисерка Сара Ерани обезбеди пласман во финалето на турнирот во Рим откако со 6-3 и 7-5 по сетови славеше над српската тенисерка Јелена Јанковиќ. Јанковиќ, која важеше за фаворит на хартија на дуелот...

Зошто возењето велосипед е толку добро за Вас?

Без разлика дали сакате да се одржувате во форма, да се грижите за здравјето или за животната средина, да бидете економични, или пак едноставно уживате во него, дефинитивно возењето велосипед е една од најдобрите работи...

Кугларите Соколовски и Јанева ја освоија бронзата на СП во Брно!

Македонските куглари Александар Соколовски и Мери Јанева оствари огромен успех на Светското првенство (СП) за јуниори, кое се одржува во чешкиот град Брно, освојувајќи го бронзениот медал во натпреварувањето за мешани...

Ѓоковиќ: Мечот против Ферер ми беше еден од најдобрите на земја

Второрангираниот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на турнирот во Рим со 2-1 (7-5, 4-6, 6-3) славеше над Ферер и обезбеди пласман во наредната фаза. По завршувањето на натпреварот, српскиот рекет...

Фелпс првпат победи по враќањето во базените

Американскиот пливач Мајкл Фелпс победи во дисциплината 100 метри пеперутка на гран-при митингот во Шарлот, САД, со што го најави успешното враќање во базенот по 18-месечна пауза во намерата да оствари норма за ЛОИ во...

За малку изненадување: Одбојкарите загубија од Словенија во пет сета

Најдобрите македонски одбојкари прикажаа одлична игра, но доживеаја тесен пораз од Словенија, на стартот од квалификацискиот турнир за ЕП 2015, што се одржува во Полска. Словенците триумфираа со 25-18, 18-25, 19-25, 25-...

Надал со пресврт до четвртфинале во Рим

Шпанскиот тенисер број еден, Рафаел Надал се избори за пласман во четвртфиналето на турнирот во Рим откако со 2-1 (6-7, 6-2, 6-1) славеше над русинот Микаил Јужни. Иако во тајбрејк го загуби првиот сет, популарниот Рафа...

Њујорк ќе поднесе кандидатура за организација на ЛОИ во 2024

Гувернерот на Њујорк Ендрју Куомо е заинтересиран да го кандидатира Њујорка за организација на Летните олимписки игри во 2024 година. Како што пренесува „Фајненшел тајмс“, во тек се разговорите помеѓу  Куомо и...

Аутсајдерско финале на Истокот: Монтреал го елиминираше најдобриот тим во НХЛ! (ВИДЕО)

Ривалството кое трае речиси еден век синоќа се сведе на еден решавачки меч, во кој хокеарите на Монтреал кенедиенс заслужено славеа со 3-1 на гости кај Бостон бруинс и изборија пласман во финалето на Источната...

Pages