Други спортови

Одреден распоредот за европското првенство

Одбојкарите тргнуваат против Финска, завршуваат со Словенија

Тенисер призна дека наместил преку 30 мечеви

Првпат му се случило во Бангкок, за 600 евра. Потоа му станало навика...

Ален Амедовски со договор со УФЦ

Амедовски (30) во изминатите години го следевме во ММА во средната категорија и...

Надал и Федерер без пречки обезбедија...

Тројца од главните фаворити з атрофејот на АО денеска немаа посебен проблем да...

„Кралевите“ се спасија од „метла“ (ВИДЕО)

Тимот на Лос Анџелес кингс славеше со 6-3 против Сан Хозе шаркс во петтиот меч од нивната плејоф-серија во Западната конференција од Професионалната хокеарска лига (НХЛ) и се спаси од елиминација во четири натпревари....

Новак Ѓоковиќ ќе стане татко

Светскиот рекет бр. 2, Србинот Новак Ѓоковиќ, и неговата свршеница Јелена Ристиќ, објавија на Фејсбук и Твитер дека очекуваат бебе. Среќната двојка моментно се одмора во Атина затоа што Ѓоковиќ се опоравува од повредата...

Надал лесно до четвртфинале во Барселона

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал обезбеди пласман во четвртфиналето на АТП турнирот во Барселона откако во осминафиналето лесно славеше над хрватскиот тенисер Иван Додиг. Најдобриот светски рекет со 2-0 (6-3, 6-3) славеше...

Шарапова четвртфиналист во Штутгарт

Руската тенисерка Марија Шарапова обезбеди пласман во четвртфиналето на ВТА турнирот во Штутгарт откако славеше над сонародничката Анастасија Павличенкова. Популарната Маша со 6-4, 6-3 славеше над Павличенкова и...

Скратени крилата на „Патките“ и на „Пингвините“ (ВИДЕО)

Дека плејофот во Професионалната хокеарска лига (НХЛ) е далеку поизедначен и понеизвесен од оној во кошаркарската НБА-лига покажува и годинешното издание. Најдобриот тим во Западната конференција, Анахајм дакс, како и...

Победа која ѝ ја сервира титулата на Форца

Шесткратниот шампион во женската одбојка во Македонија си го поплочи патот до уште една титула. Форца волеј поведе со 2-0 во финалната серија од плеј-офот против Јанта волеј, благодарение на синоќешниот триумф на...

Габашвили го шокираше Ферер

Шпанскиот рекет Давид Ферер доживеа шокантна елиминација на АТП турнирот во Барселона откако во втората рунда, загуби од рускиот тенисер Тејмураз Габашвили. Иако во Монте Карло го елиминираше Надал, на домашно тло,...

Стамкос и Тампа Беј први испаднаа од плејофот, „збришани“ во гротлото во Монтреал! (ВИДЕО)

Канадскиот хокеар со македонско потекло, Стивен Стамкос, и неговите Тампа Беј лајтнинг се првиот тим кој испадна од плејофот во Професионалната хокеарска лига (НХЛ), откако беа поразени од Монтреал кенедианс и во...

Десет години казна за човекот кој ги „охрабрувал“ велосипедистите да се допингуваат

Белгиецот Јохан Брујнел, долгогодишниот тренер на поранешниот американски бициклист Ленс Армстронг, кому поради употреба на забранети супстенци доживотно му е забрането да се натпреварува, е суспендиран на 10 години...

Спектакуларен „летечки“ гол на Гранлунд за победа во продолжение! (ВИДЕО)

Прекрасен гол постигна Микаел Гранлунд во продолжение за триумф на Минесота вајлд со 1-0 против Колорадо аваланш во третиот меч од плејофот во Професионалната хокеарска лига (НХЛ). Гранлунд го реши натпреварот со соло-...

Pages