Други спортови

ВАДА и се закани на Русија со нова суспензија

Русите не добија казна што две недели подоцна од предвиденото ги предадоа...

Нишикори се предаде, Ѓоковиќ полуфиналист во...

Првиот тенисер на светот се пласираше денеска во полуфиналето на грен слем...

ЕПСКИ ПРЕСВРТ: Серена Вилијамс „прокоцка“ 5:1 во...

Каролина Плишкова обезбеди пласман во полуфиналето на првиот Грен слем сезонава...

Дургути пружи отпор, но веднаш елиминиран во двојки

Македонските тениисери неделава се ограничени на настапите на Бесир Дургути и Шендрит Деари во Шарм Ел Шеик, а едниот од нив веќе отпадна во конкуренција во двојки. Дургути и Каталин-Јонут Гард од Романија загубија од...

Никола Ѓоргиев е најдобар поентер во Турција

Македонецот од Мали мили пјанго е најдобар поентер во лигата, по завршувањето на основниот дел, со 477 поени.

Верувале или не: Швајцарска фирма увезла три тони допинг!?

Една швајцарска фирма се најде пред судот во оваа земја затоа што успеала да увезе дури три тони на допинг-сретства од Германија, објави весникот „Ам Зонтаг“. Меѓу допинг-стредствата најмногу имало стероиди, кои ги...

Mo Фара колабираше на полумаратонот во Њујорк (ВИДЕО)

За помалку од четири недели Мо Фара ќе дебитира на маратонската трка во Њујорк, но подготовките не се одвиваат онака како што посакуваше Британецот, а последниот доказ за тоа ни доаѓа од полумаратонот во Њујорк. Во...

Рекорден понеделник за ранкингот на македонските тенисери

Грабул, Јотовски и Деари го подобија својот најдобар ранкинг во кариерите и покрај тоа што немаа кој знае какви резултати во минатиов период

Федерер повторно меѓу најдобрите 5 на светот

На најновата АТП листа најголем скок меѓу првите десет светски тенисери оствари Швајцарецот Роже Федерер. Федерер напредуваше за три позиции и сега се наоѓа на петтото место, а Томас Бердих падна за две места и сега е...

Ѓоковиќ со пресврт против Федерер ја освои титулата во уште едно епско финале

Новак Ѓоковиќ е новиот шампион на турнирот од Мастерс 1000-серијата во Индијан Велс, откако во финалето го совлада големиот ривал Роже Федерер со 3-6, 6-3, 7-6 (7-3) и со тоа намали на 16-17 во историјата на нивните...

Класика финале во Индијан Велс: Ѓоковиќ против Федерер

Федерер лесно излезе на крај со Долгополов, додека Ѓоковиќ во три сета го совлада домашниот миленик, Џон Иснер

Се одржа традиционалниот пелистерски велеслалом

Денешната слика на скијачката патека Копанки беше мелем за многумина. Малку снег, многу сонце и еден куп љубители на скијањето кои што дојдоа да учествуваат на пелистерскиот велеслалом. Натпреварот оваа година...

Ѓорческа надиграна на чекор до финалето

Во полуфиналниот меч таа загуби од подобро рангираната Белорусинка, Ирина Шимановиќ, со 6-4, 6-4

Pages