Иако ЖРК Пелистер се наоѓа на последното место

Битолскиот женски ракомет има светла иднина (ФОТО)

Тешки моменти преживува женскиот ракометен клуб Пелистер кој е пред испаѓање во втората наша лига. Битолските „зелени" девојки вчера загубија од Овче Поле со 24:31 во рамките на 18. коло од Супер лигата. Сепак, овој тим пред себе има иднина бидејќи најстариот член во тимот има 21 година. Иако ќе биде „трнлив" патот, сепак, овој тим пред себе има убава иднина.

објавено: 15 април 2017 - 15:16