ОДЛИЧНИ 12 МИНУТИ ВО ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ, ДОВОЛНО ЗА ПОБЕДА

Челичната одбрана на Македонија ја реши Португалија

по неизвесното прво полувреме кога беше 29:27 за Македонија, избраниците на селекторот Јорданчо Давитков во второто полувреме покажаа како се игра одбрана. За 12 минути, „црвено-жолтите“ примија само четири поени и во 32 минута беше 48:31 на семафорот. На крајот Македонија беше подобра со конечни 52:47.

објавено: 20 јули 2017 - 22:36