Вардар потешко од очекувањата до целта

„Црвено-црните“ се чекираа, но, со ваква игра тешко се освојува Будимпешта (ФОТО)

Нашиот шампион како што и се очекуваше го обезбеди настапот на Ф4, но, многу потешко од очекувањата. Митјиланд се покажа како тврд орев и создаде големи проблеми. Сепак, победата на крајот остана во Скопје (26:24). Вардарки се „чекираа" во Будимпешта, но, потребно е многу да се потрудат ако сакаат да ја освојат првата титула во Лигата на шампионите.

објавено: 15 април 2017 - 19:21