ШАМПИОНОТ Е ВО СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ

Дали Докузовски го натера Тодоров да биде „минато во МЗТ“? (ФОТОГАЛЕРИЈА)

И дербито во мак-баскетот покажа дека и „променетиот“ МЗТ Скопје не може да парира и во домашни рамки. Поразот од најголемиот конкурент за титулата може да биде дури и кобен за шефот на струката во Аеродром, кој зема „тајм-аут“ пред да ја донесе конечната одлука...

објавено: 6 декември 2017 - 20:18