И ДИБИРОВ И КАСТРАТОВИЌ МЕЃУ ФАНОВИТЕ: Вардарки пречекани со ружи и мечиња (ФОТО)

Фановите на Вардар кои беа на трибините во Арената „Ласло Пап“, утринива ги пречекаа ракометарките на Вардар пред СЦ „Јане Сандански“. Веднаш по пристигнувањето на скопскиот аердром, Вардарки добија ружи, а тренерот Ирина Дибирова ја чекаше убаво изненадување. Нејзиниот сопруг и член на РК Вардар, Тимур не издржа и дојде на аеродромот „Александар Велики“. Покрај навивачите на „црвено-црните“, пред салата се појави и Индира Кастратовиќ...По вчерашната непреспиена ноќ и изронетите солзи, ракометарките не Вардар го добија најдобриот подарок - ПОДДРШКАТА ОД НАЈВЕРНИТЕ.      

објавено: 8 мај 2017 - 14:21