ГОЛ ВО ВИСТИНСКО ВРЕМЕ ЗА МАКЕДОНЕЦОТ

Доријан Бабунски и донесе победа на Мачида Зелвиа (ФОТО)

Доријан Бабунски е херојот на Мачида Зелвиа. Македонскиот интернационалец влезе во игра од клупата за резервни играчи, но го постигна победоносниот гол за својата екипа против Ависпа Фукуока (2:1)

објавено: 4 ноември 2018 - 11:43