ЕДНО Е СИГУРНО - ИМАМЕ ДОБРА ИДНИНА

ЕВРОПСКИ, А НАШИ: Николов, Елмас, Барди... (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската репрезентација го имаше првиот собир во пресрет на квалификациските дуели против Израел и Албанија за пласман на Светското првенство во Русија. Младите ѕвезди, Елиф Елмас, Енис Барди, Бобан Николов, Дарко Велковски...се појавија на првиот собир...токму нивниот успех ќе биде мотив за сите фудбалери во обидот достојно да се заврши овој квалификацискиот виклус. Ангеловски и нгеовите избраници вечерва ќе го имаат и првиот тренинг на кој се очекува да бидат присутни сите повикани фудбалери. 

објавено: 28 август 2017 - 14:03