НИКАКО НЕ МУ ОДИ НА МЗТ...

„Фемили“ бараат објаснување, вака веќе не може! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Веднаш по мечот, навивачите на МЗТ го викнаа прво тренерот, а потоа и играчите, за да објаснат како може секогаш така да губат.

објавено: 22 декември 2017 - 22:30

МЗТ Скопје Аеродром продолжи со серијата порази во АБА лигата. Иако македонскиот шампион имаше предност од 66:56 на нецели пет минути до крајот, сепак загубија во дуелот со ФМП (67:72).

Веднаш по мечот, навивачите на МЗТ го викнаа прво тренерот, а потоа и играчите, за да објаснат како може секогаш така да губат.