ФУДБАЛЕРИТЕ ГО ОДБРАБОТИЈА ПОСЛЕДНИОТ ТРЕНИНГ ВО СКОПЈЕ

Оди, па сопри го Алиоски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација денеска го одработи последниот тренинг и утре заминува за Хаифа, каде во сабота ќе ги одмери силите против Израел во рамките на квалификациите за пласман на Светското пренство во Русија.

објавено: 30 август 2017 - 14:33

ФОТО: Петр Стојановски

Македонската фудбалска репрезентација денеска го одработи последниот тренинг и утре заминува за Хаифа, каде во сабота ќе ги одмери силите против Израел во рамките на квалификациите за пласман на Светското пренство во Русија.

Селекторот, Игор Ангеловски ги пречека своите избраници со интересен тренинг, за дополнително билдање на тимскиот дух.

На првата одигра средба во Скопје, македонската репрезентација беше поразена со 2-1, Едис Јаховиќ од белата точка промаши за реми.