ШАМПИОНОТ ГИ „ЗАПАЛИ МОТОРИТЕ“

И покрај градот во Скопје, Вардар почна со подготовките (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со неколкуминутно одложување поради невремето во Скопје, Вардар од попладнето започна со подготовките пред настапот во квалификациите во Лигата на шампионите. На првиот тренинг на Вардар беа и Ацо Стојков и Бесир Исени, но не и дел од младинските репрезентативци, кои се веќе во Полска за старт на Европското првенство

објавено: 14 јуни 2017 - 18:30