НАВИВАЧИТЕ САКААТ ДА ГЛЕДААТ ОТВОРЕНА ИГРА

И покрај поразот, Македонија ги освои симпатиите (Фотогалерија)

Специјално од Гдиња,

Фото: Петр Стојановски

Во историскиот прв меч на Македонија на ЕП за играчи до 21 година, нашите надежи загубија убедливо со 5:0 од Шпанија, но со упатените 24 удари кон противничкиот гол покажа дека ќе игра офанзивно и напаѓачки, без разлика кој е противникот

објавено: 17 јуни 2017 - 23:22