НА ДЕНЕШНИОТ СОБИР НА ТЕРЕНИТЕ НА ФФМ

И Риско ги поздрави фудбалските херои

Маскотата која е заштитен знак на репрезентацијата, играше фудбал со децата кои веруваат дека еден ден ќе го повторат успехот на генерацијата која летово ќе биде дел од Европското првенство во Полска. Риско им посака успешен настап на репрезентацијата до 21 година, а играчите ветија дека ќе дадат се од себе за повторо да ги израдуваат сите навивачи   

објавено: 19 март 2017 - 16:37