ИНТЕРЕСНО НО БЕЗ ГОЛОВИ ПО ПРВИОТ ДЕЛ ВО ОХРИД

Илијоски го штедеше „својот“ Работнички по првите 45 минути

Некогашниот капитен на Работнички, сега е прва опција во нападот на битолчани. По првото полувреме немаше погодоци на дуелот во Охрид, каде Пелистер принудно игра како домаќин. Без голови по првите 45 минути е и во Скопје на средбата Вардар - Брегалница, додека Шкендија води со 1:0 против Победа, Ренова на гости со Шкупи има прeдност од 2:1, а Силекс е со минимална предност од 1:0 против Македонија Ѓорче Петров

објавено: 12 март 2017 - 15:03