Имаме план

Им плетеме мрежа и на Норвежаните за триумфален крај на 2017

Македонските фудбалски репрезентативци се подготвени за триумфален крај на 2017 година, а во нашата мрежа треба да ги фатиме Норвежаните, кои не се наивна селекција

објавено: 10 ноември 2017 - 13:22

Македонските фудбалски репрезентативци се подготвени за триумфален крај на 2017 година, а во нашата мрежа треба да ги фатиме Норвежаните, кои не се наивна селекција.

За успешен финиш на оваа година, во која имаме само еден пораз од Шпанија и серијал од 4 меча без пораз ни треба нов подвиг и прва победа во меѓусебните дуели со Норвежаните.

Формата, атмосферата и насевките на Пандев, Барди, Николов, Ристовски, Велковски..... ветува нов добар меч и поволен исход, утре од 18,30 часот на „Филип Втори“ арената.

ФОТО: Петр Стојановски