ЦРВЕНО-ЦРНА ДОМИНАЦИЈА

Како ја почнаа, така ја завршија шампионската 2017 година (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар го одигра последниот меч од шампионската 2017 година. На гостувањето кај Горење славеше со 30-24 и ја продолжија доминацијата и во СЕХА-лигата. Избраниците на Раул Гонзалез уште еднаш на дело покажаа зошто се регионален и европски првак. По овој натпревар „црвено-црните“ ќе одат на заслужен одмор со желба и во следната година да продолжат во исто темпо...

објавено: 13 декември 2017 - 22:31