ВО МЕЃУВРЕМЕ СЕ РАБОТИ НА СЛУЧАЈОТ - НОРВЕШКА

Се знае кој е капитен: Пандев тргна, сите по него (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација се подготвува за пријателската средба против Норвешка закажана за во сабота. Игор Ангеловски и неговите избраници во одлична атмосфера ги одработуваат тренинзите...Желбата е добро позната, со успех да се заврши оваа 2017 година, во која фудбалерите покажаа дека можат многу повеќе и заслужуваат максимална поддршка.

објавено: 8 ноември 2017 - 20:15