БИТОЛЧАНИ ЗАСЛУЖЕНО СО ГОЛЕМА ПРОСЛАВА

Како Пелистер го славеше куп-трофејот

Пелистер ја освои втората куп-титула во својата историја по драматичната победа на пенали над Шкендија. Битолчани заслужено си заминуваат со трофејот и со обезбедено место во Европа 

објавено: 17 мај 2017 - 22:39