Голема борба која заврши без победник

„Кале“ виде нов македонски „трилер“ (ФОТО)

По вчерашната убедлива победа над Полска, нашата јуниорска ракометна репрезентација вечерва одигра 21:21 против Португалија. Во еден драматичен натпревар, полн со пресврти, грешки и маестрални одбрани на голманите, двете селекции се задржаа на делба на првото место во третата квалификациска група.
Ова беше нов неизвесен меч кој ќе се додаде во историјатот на СРЦ „Кале", сала која што со своето минато била сведок на големи победи, но, и „трилер" средби.

објавено: 5 јануари 2017 - 20:45