КАРПОШ СОКОЛИ ПОКАЖА СИЛА, ГО ПОБЕДИ МЗТ СКОПЈЕ

„Карпошово востание“ - прв дел (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По победата од (104:93) кошаркарите на Карпош Соколи стигнаа до израмнување во серијата на (1-1), која во петок навечер се сели во „Јане Сандански“

објавено: 16 мај 2017 - 23:00