ПОДГОТВЕНИ ЗА ВИСТИНСКОТО

Ќе ги „дрибламе“ Косоварите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Нашата најдобра кошарарска репрезентација ги одработува последните тренинзи пред стартот на претквалификациите за Светскиот Куп. Одбраната ќе биде едно од главното „оружја“ на дуелот со Косово и Естонија, но сите посакуваме да шутот да биде перфектен. Имаме доволен број на „снајперисти“ кои на противниците можат да им создадат главоболки. 

објавено: 31 јули 2017 - 17:23