БИТОЛЧАНИ ЛЕСНО СЕ СПРАВИЈА ПРОТИВ РЕНОВА

Кога Пелистер ќе влезе во ритам, нема спас

„Зелено-белите“ вчера на свој терен лесно со 3:0 победија и сега се во низа од четири победи и само две нерешени средби, во последните шест кола од првенството. Против Ренова покажаа дека не планираат да се откажат од трката за третото место на кое во моментов е Работнички 

објавено: 8 мај 2017 - 10:58