СЕНИОРИТЕ СЕ ВЕЌЕ ДОМА

Кратко во Скопје, и правец - Струмица (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По победата против Израел во Хаифа (1:0), нашиот нацинален тим се врати во главниот град. Но избраниците на селекторот Ангеловски нема долго да се задржат во Скопје. За кратко време, по малиот одмор, веднаш продожуваат за Струмица, каде ќе се подготвуваат за она што следува во вторник навечер, дуелот против репрезентацијата на Албанија. 

објавено: 3 септември 2017 - 14:08