Репрезентацијата продолжува со подготовките

„Лавовите“ се комплетни: Миркуловски и Митревски се приклучија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По два дена одмор, македонската репрезентација продолжи со подготовките за Светското првенство во Франција. На денешниот тренинг се приклучија Филип Миркуловски и Никола Митревски, кој беше дополнително повикан од селекторот, Лино Червар.  

објавено: 2 јануари 2017 - 11:57