Шкендија е без конкуренција

Лидерот си „накриви“ капа во Скопје (Фотогалерија)

Шкендија може да се подготвува за славје, бидејќи втората титула шампионска во Македонија им е на дофат на тетовци. Денеска во Скопје со 2:0 го победија Работнички во дербито на 23.коло

објавено: 10 март 2018 - 16:57

Шкендија може да се подготвува за славје, бидејќи втората титула шампионска во Македонија им е на дофат на тетовци. Денеска во Скопје со 2:0 го победија Работнички во дербито на 23.коло и слободно можат да си „накриват“ капа, како еден од гледачите присутен на денешното фудбалско дерби од Првата лига.