НЕКОГАШ БЕШЕ ДЕРБИ, СЕГА ВЕЌЕ НЕ

Ма какво чудо, со Вардар нема шега (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Доминација на европскиот и регионален првак, Вардар на дуелот против подмладениот Металург. Иако „црвено-црните“ во составот ги немаа Лука Циндриќ и Рожерио Мораес, лесно го добија дуелот со „металурзите“ совладувајќи ги со 32:23. Избраниците на Раул Гонзалез не дозволија да се случи чудо, доминираа на теренот и држеа час по шампионски ракомет.     

објавено: 2 септември 2017 - 20:54