КОНЕЧНО ПОБЕДА, ГИ ЗАДРЖУВАМЕ ШАНСИТЕ

Македонија може! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Го совладавме Косово со разлика која ни беше потребна, па сега останува да направиме подвиг и да и се реваншираме на Естонија со триумф во Талин...

објавено: 12 август 2017 - 23:08

Сега сликата е малку појасна. За да бидеме дел од квалификациите ни треба триумф во среда на гостувањето во Талин, против селекцијата на Естонија.

Ако не биде така, тогаш ќе чекма Естонија да ја освои Приштина и да го „добие“ Косово...