И ТИМОТ ОД АВТОКОМАНДА ГИ ЗАПАЛИ МОТОРИТЕ

Металург тргна без Червар

И екипата на Металург и официјално стартуваше со подготовките за новата сезона. Првиот собир на тимот од Автокоманда мина без главниот стратег Лино Червар, кој дури вечерва треба да пристигне во Скопје. Во салата не се појави ниту репрезентативецот Марко Нелоски. „Металурзите“ само еден ден ќе останат во нашиот главен град, веќе од утре се селат во Маврово.

Фото: Петр Стојановски

објавено: 3 август 2017 - 17:45